TEL. KONTAKTOWY: Rzeszów: 17 850 02 60

Technik usług kosmetycznych Rzeszów

Nauka na tym kierunku trwa dwa lata a zajęcia odbywają się w piątki po południu, soboty i niedziele. Słuchacz pod koniec nauki zdaje egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie z dwóch kwalifikacji:
A.61. wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy
A.62. wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp

Absolwent tego zawodu potrafi:

  • przeprowadzić diagnozę kosmetyczną,
  • wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i upiększające,
  • udzielać porad kosmetycznych,
  • zorganizować i prowadzić gabinet kosmetyczny.

Jest to kierunek dla osób, które interesują się branżą kosmetyczną. W czasie nauki uczeń zapoznaje się z zagadnieniami z dziedziny kosmetologii, anatomii, dermatologii, pracowni kosmetyki, makijażu, wizażu, stylizacji, analizy kolorystycznej. Po dwóch latach zdobywa zawód oraz uprawnienia do pracy jako kosmetyczka w Polsce i na świecie. Polem zabiegowym dla kosmetyczki jest skóra twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni, stóp i ciała.
W zakresie usług znajdują się zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej oraz zdobniczej.

Zawód ten związany jest z ciągłym i nieustannym rozwojem, wprowadzaniem innowacji kosmetycznych i technologicznych oraz wymaga podnoszenia poziomu świadczonych usług. Szkoła współpracuje z firmami z branży kosmetycznej o renomowanych markach, które prowadzą również szkolenia i pokazy dla naszych słuchaczy zakończone certyfikatem, poszerza wiedzę słuchaczy i pozwala uzyskać dodatkowe kwalifikacje przydatne w przyszłej pracy.

Po ukończeniu naszej szkoły słuchacz może znaleźć zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej jak również firmach kosmetycznych. Podczas dwuletniej nauki zdobywa również wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielne zorganizowanie i prowadzenie własnego gabinetu kosmetycznego.